Мета: сформувати поняття про площу трапеції, навчитися застосовувати формули для знаходження площ трапецій; розвивати практичні здібності, математичну логіку; виховувати любов до геометрії, зацікавленість предметом, цілеспрямованість.
Тип заняття: дистанційне.
Хід заняття.
І. Організаційний етап.
Підготувати підручник, зошит, ручку, олівець, лінійку для заняття геометрією.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
-За якою формулою можна знайти кількість діагоналей многокутника?
-За якою формулою можна знайти суму кутів многокутника?
-Запишіть формули радіусів описаного навколо чотирикутника і вписаного в чотирикутник кіл.
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.
Слово вчителя.
-Шановні восьмикласники! На жаль, вас мотивувати навчатися стає все складніше і складніше. Багато хто з вас знає, що буде здавати наступного року ДПА, а через три роки - ЗНО. Із-за цього, любі діти, мотивувати не потрібно. Батьки вам допоможуть у подальшому житті: одних влаштують вчитися у вищих навчальних закладах, інших - у технікуми, академії, ліцеї. Комусь з вас, можливо,доведеться вийти заміж або одразу влаштуватися на роботу, не отримуючи спеціальної освіти тощо. У будь-якому випадку, в майбутньому вам потрібно зробити крок у життя! Найбільша ваша допомога - це ваші знання. Чим більше ви знаєте, тим більше вмієте, а чим більше вмієте - тим більше користі від вас.
Сподіваюся, що ця промова надихне вас, шановні учні, і ви розглядатимете дистанційне навчання не через призму рожевих окулярів, а як люди, які починають самостійно нести відповідальність за свої знання, вчинки і оцінки.
IV. Вивчення нового матеріалу.
За підручником О.С. Істер.
-Прочитайте параграф 26. Запишіть у свій зошит теорему про площу трапеції та її наслідокки. Випишіть формули для знаходження площі трапеції. Вивчіть теорему і формули.
-Також можна обчислювати площі трапецій, знаючи і застосовуючи інші формули. Якщо вам цікаво знати які, пишіть у коментарях до даного заняття. А поки розглянемо більш стандартну формулу для знаходження площі трапеції на практиці.
V. Розв'язування вправ.
За підручником О.С. Істер.
№ 967.
Менша основа рівнобічної трапеції = 10 од. Точка перетину діагоналей віддалена від основ на 2 од і 3 од. Знайдіть площу трапеції.
Розв'язання:
-Накреслимо рівнобічну трапецію та перетин діагоналей в ній.
-Дано рівнобічну трапецію АВСD. АС і ВD - діагоналі трапеції. Точка О - перетин діагоналей. Прямі ЕО і FО - відстань від точки перетину діагоналей до основ трапеції. ВС = 10. ЕО = 2. FО= 3. ЕО+FО=Н трапеції. Тобто, висота трапеції дорівнює 2+3.
Подивіться на два прямокутних трикутника ОЕС і ОFD. Вони подібні за ознакою подібності трикутників, де кут при вершині FОD є рівним куту при вершині ЕОС. Завдяки знанням з пройденої теми про подібність трикутників складаємо пропорцію сторін трикутників: СЕ:DF=ЕО:FO. 5:Х=2:3. 2Х=15. Х=7,5.
В параграфі 26 ви ознайомилися з теоремою про площу трапеції і вже знаєте, що площа трапеції дорівнює добутку середньої лінії трапеції на висоту.
Середня лінія трапеції - це сума основ поділена на два. L=ВС+АD/2 = 10+15/2 = 25/2 = 12,5 од.
Площа - це добуток середньої лінії трапеції на висоту. S=H×L = 5×12,5 = 62,5 од.
VII. Домашнє завдання.
Відповісти на запитання цього заняття. Виконати вправи на сторінці 180 №966, №968.
Дякую за увагу!
Немає коментарів:
Дописати коментар