пʼятниця, 17 квітня 2020 р.

8 клас. Площа трикутника.

Тема. Площа трикутника.

Мета: сформувати поняття про площу трикутника, навчитися застосовувати формули для знаходження площ трикутників; розвивати практичні здібності, математичну логіку; виховувати любов до геометрії, зацікавленість предметом, цілеспрямованість.

Тип заняття: дистанційне.

Хід заняття.
І. Організаційний етап.
Підготувати підручник, зошит, ручку, олівець, лінійку для заняття геометрією.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
-За якою формулою можна знайти кількість діагоналей многокутника?
-За якою формулою можна знайти суму кутів многокутника?
-Запишіть формули радіусів описаного навколо трикутника і вписаного в трикутник кіл.
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності. 
Слово вчителя.
-Шановні восьмикласники! На жаль, вас мотивувати навчатися стає все складніше і складніше. Багато хто з вас знає, що буде здавати наступного року ДПА, а через три роки - ЗНО.  Із-за цього, любі діти, мотивувати не потрібно. Батьки вам допоможуть у подальшому житті: одних влаштують вчитися у вищих навчальних закладах, інших - у технікуми, академії, ліцеї. Комусь з вас, можливо, доведеться вийти заміж або одразу влаштуватися на роботу, не отримуючи спеціальної освіти тощо. У будь-якому випадку, в майбутньому вам потрібно зробити крок у життя. Найбільша ваша допомога наразі - це ваші знання. Чим більше ви знаєте, тим більше вмієте, а чим більше вмієте - тим більше користі від вас.
Сподіваюся, що ця промова надихне вас, шановні учні, і ви розглядатимете дистанційне навчання не через призму рожевих окулярів, а як люди, які починають самостійно нести відповідальність за свої знання. вчинки і оцінки. Вперед вивчати нову тему!
IV. Вивчення нового матеріалу.
За підручником О.С. Істер.
-Прочитайте параграф 25. Запишіть у свій зошит теорему про площу трикутника та її наслідки. Випишіть формули для знаходження площ трикутників. Вивчіть теорему і формули.



V. Розв'язування вправ.
За підручником О.С. Істер.
№935.
Відрізки АВ і СD перетинаються в точці О, яка є серединою відрізка АВ. Знайдіть відношення площ трикутників АОС і ВОD, якщо СО = 3 см, DО = 6 см.
- Діти, побудуємо малюнок за даною умовою задачі.
-Хоча задача у підручнику котується високим рівнем, уважно прочитавши параграф 25, з її розв'язанням труднощів не виникне. Для цього нам потрібно було зробити правильний малюнок і згадати наслідки з теореми про площу трикутника. Малюнок накреслили, тепер щодо наслідків! В одному з них сказано, цитую: "Якщо сторона одного трикутника дорівнює стороні другого, то площі таких трикутників відносяться як їх висоти, проведені до цих сторін". У нас є відрізок АВ, який поділено навпіл точкою О. Це дає змогу зрозуміти, що сторони АО і ОВ, двох різних трикутників АОС і ВОD, рівні. Висоти, проведені до сторін АО і ОВ дорівнюють 3 см і 6 см відповідно. Отже, площі трикутників АОС і ВОD відносяться як їх висоти СО і DО відповідно. Відповідь: площі трикутників АОС і ВОD відносяться як 3:6 або, скоротивши числа на три, 1:2.

VІ. Домашнє завдання.
За підручником О.С. Істер.
Вивчити теорему про площу трикутника та її наслідки. Вивчити формули площ трикутників. Застосувати формули у вправах на сторінці 175, а саме у №918; 923.

Дякую за увагу! Бережіть себе. До побачення!

Немає коментарів:

Дописати коментар