четвер, 23 квітня 2020 р.

6 клас. Перпендикулярні прямі.

Тема. Перпендикулярні прямі.

Мета: ознайомитися з поняттям "Перпендикулярні прямі", навчитися креслити перпендикулярні прямі, ознайомитися з вправами, в яких застосовують перпендикулярні прямі; розвивати логічне мислення, креслярські здібності; виховувати працездатність, любов до математики.

Тип заняття: дистанційне.

Хід заняття.
І. Організаційний етап.
Для  заняття слід підготувати: підручник, зошит, ручку, олівець, лінійку, косинець.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
-Що називається кутом?
-Які види кутів ви знаєте?
-Чому дорівнює сума кутів трикутника? А чотирикутника?
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності. 
Слово вчителя.
-Доброго дня, діти! Починаємо розглядати тему "Перпендикулярні прямі". Для знайомства з нею вам знадобиться креслярський інструмент: олівець, транспортир, лінійка, косинець. В темі "Перпендикулярні прямі" ви дізнаєтесь, що дві прямі, які утворюють кут 90 градусів, широко використовують у житті як модель конструкторської діяльності людини. 
Малюнки, на яких зображені перпендикулярні прямі, вчаться креслити усі діти. Коли діти виростають, дехто йдуть вчитися у Вищі навчальні заклади на інженерів- конструкторів, щоб креслити проекти будинків та споруд. На сьогоднішньому уроці ви будете вчитися правильно і чітко креслити перпендикулярні прямі, прямі, що перетинаються під гострими та тупими кутами.
IV. Вивчення нової теми.
За підручником О.С.Істер.




V. Розв'язування вправ.
За підручником О.С.Істер.
№1465.
На малюнку 101 MKPN - прямокутник. Випиши всі пари перпендикулярних прямих.
Розв'язання.
-Перекреслимо малюнок.
Перпендикулярні одна одній прямі: MK i KP; KP i PN; PN i NM; NM i MK.
№1468.
Через точку А, що не належить прямій m, побудуй за допомогою косинця пряму n, перпендикулярну до прямої m.
Розв'язання.
Коси́нець — креслярський інструмент у формі прямокутного трикутника для побудови кутів при виконанні креслеників, схем тощо, або у формі скріплених під прямим кутом брусків для розмічання і контролю кутів у слюсарній справі та деревообробці.
Косинець (інструмент) — Вікіпедія
-Робимо креслення за допомогою косинця по умові задачі.
VI. Домашнє завдання.
Виконати вправи на сторінці 258 №1466, №1470.
Дякую за увагу! До побачення!

Немає коментарів:

Дописати коментар