Мета: ознайомитися з поняттям "Паралельні прямі", навчитися креслити паралельні прямі, ознайомитися з вправами, в яких застосовують паралельні прямі; розвивати логічне мислення, креслярські здібності; виховувати працездатність, любов до математики.
Тип заняття: дистанційне.
Хід заняття.
І. Організаційний етап.
Для заняття слід підготувати: підручник, зошит, ручку, олівець, лінійку, косинець.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
-З чого складається кут?-Що називається прямим кутом?
-Які види кутів ви знаєте?
-Чому дорівнює сума кутів трикутника? Чотирикутника?
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.
Слово вчителя.
-Доброго дня, діти! Розглянемо тему "Паралельні прямі". Для знайомства з нею вам знадобиться креслярський інструмент: олівець, транспортир, лінійка, косинець. В темі "Паралельні прямі" ви дізнаєтесь, що дві прямі, які не перетинаються, широко використовують у житті як модель конструкторської діяльності людини.
Малюнки, на яких зображені паралельні прямі, бувають різної складності. Під час заняття ви навчитеся креслити малюнки, які містять паралельні прямі, а також дізнаєтеся про їх застосування у конструкторській діяльності. Успіхів на уроці!
IV. Вивчення нової теми.
За підручником О.С.Істер.
Запиши основні терміни і правила з параграфа 52 в робочий зошит.
V. Розв'язування вправ.
За підручником О.С.Істер.
№1481
На малюнку АBCD - прямокутник. Запиши пари паралельних прямих.
Розв'язання: АВ і CD, АD і ВС.
№1484
Побудуй кут АОВ, градусна міра якого дорівнює 115 градусів. Познач у внутрішній області кута точку D і проведи через цю точку прямі, паралельні променям АО і ВО.
Розв'язання.
VI. Домашнє завдання.
Виконати вправи на сторінці 261 №1479 (письмово), №1483, №1485.
Дякую за увагу! До побачення!
Немає коментарів:
Дописати коментар