пʼятниця, 23 жовтня 2020 р.

Виховна година. Опалювальні прилади.

 Тема. Опалювальні прилади.

Мета: донести учням правила безпечного користування засобами опалювання, навчити дотримуватись цих правил; виховувати дисциплінованість, організованість; розвивати дотепність, логічне мислення.

Тип заняття: дистанційне.

Хід уроку.

Доброго дня, шановні учні та учениці! Сьогодні поговоримо про пожежну безпеку. Ця тема, наразі, є актуальною, бо почався опалювальний сезон. Це той час, коли в домівках кожної родини панує тепло та затишок. Для того, щоб холодний період часу для нас проходив тепло, ми повинні вміти користуватися опалювальними засобами. 

Оскільки більшість з нас має пічне опалювання, розглянемо, що потрібно зробити для того, щоб безпечно топити піч. Спочатку потрібно організувати робоче місце і повністю прибрати вогненебезпечні предмети від опалювальної печі!

Розгляньте, будь-ласка, фотографію опалювальної печі і скажіть, які речі є вогненебезпечними.


Так, справді, вогненебезпечними є сміттєві пакети та пластмасовий судочок, які лежать на припічці. Бо, при її нагріванні, і поліетилен, і пластмаса почнуть плавитися, що може призвести до пожежі. Також є зайвими віник з савком, бо вони також зроблені з пластмаси, яка є вогненебезпечним матеріалом. Останнім зайвим предметом на фотографії є газета, яка підкладена під цебро з вугіллям. Хто ж підкладає під піч папір, який легко займається від вогню?
Тому, на наступній фотографії зайві предмети закреслені червоним хрестиком.
Після підготовки опалювальної печі до роботи, потрібно запалити її. Здебільшого, процесом розпалювання вогню займаються дорослі. Але, якщо вам доручили цю справу батьки, то користуватися сірниками або запальничкою ви повинні тільки в присутності дорослого!

Розглянемо ще один вид опалювання. Опалювання електричним каміном. 
Камін повинен бути у справному стані. Увагу потрібно звернути на ізоляцію шнура; наявність запобіжної кришки, яка захищає від прямого контакту з нагрівальним елементом. Камін потрібно поставити в безпечне місце, щоб його не можна було ненароком зачепити. Якщо станеться така ситуація, що камін впаде, потрібно забезпечити безпечність цієї ситуації, а саме: оснащити робоче місце каміну металевою підставкою, запобігти плавленню шнура, розглянути безпечні місця на поверхні каміну, за які безпечно можна братися. 
Якщо ви побачили, що камін працює якось підозріло небезпечно (дуже сильно нагрівається шнур в одному місці, нагрівальний елемент періодично іскрить тощо), ви повинні вимкнути шнур з розетки живлення електричним струмом та покликати дорослого для діагностики роботи каміну.

Користуватися потрібно лише справною розеткою з захисною кришкою.

У випадку, коли захисна кришка присутня, а сама розетка погано прикріплена до стіни, або взагалі не прикріплена, користуватися нею категорично забороняється. Оскільки, по-перше, при вмиканні або вимиканні приладу з розетки, вас може уразити електричним струмом, а по-друге, оголенні елементи дротів можуть контактувати з вогненебезпечними матеріалами і у наслідку користування такою розеткою може привести до пожежі.


Шановні школярі! Виховна година добігає до свого кінця. Сподіваюся, що речі, які ми сьогодні розглянули, вам стануть у нагоді, і знання користування опалювальними приладами взимку, вам підуть тільки на користь. Адже холодна погода вже стукає у наші двері, а ми повинні бути готовими її зустріти. Але завжди, де б ми і з ким не знаходилися, ви повинні знати і розуміти, що життя і здоров'я людини найважливіше, за що потрібно піклуватися. Тому не забувайте про безпеку і ніколи не робіть власних вчинків, не попередивши про них батьків!
Дякую за увагу! Бережіть себе та своїх близьких!




Немає коментарів:

Дописати коментар