понеділок, 12 жовтня 2020 р.

7 клас. Одночлени.

 Тема. Одночлени.

Мета: пояснити формулювання поняття одночлени. Навчити виконувати операції з одночленами. Розвивати математичне уявлення. Виховувати працелюбне ставлення до уроку.

Тип заняття: дистанційне.

Хід заняття.

Доброго дня. Зробіть у зошитах запис:

Дванадцяте жовтня
Дистанційна робота

Комбінації з чисел бувають різними. Два числа можуть виконувати операцію суми, наприклад два плюс три. Добуток двох чисел може виконувати операцію суми з добутком двох чисел, навіть можна виконувати операцію піднесення до степеня з натуральним показником, наприклад, вісім помножити на вісімнадцять плюс чотирнадцять помножити на чотири в третьому степені. Обчисліть у зошиті цей вираз. 

Якщо не застосовувати знак плюс, мінус і поділити, а застосовувати до будь-яких чисел і змінних знак помножити, то отримані вирази набуватимуть назви одночлени. Одночленами можуть бути нескінченно помножені одне на одне числа. Одночленами є такі, наприклад, вирази: сто помножити на триста п'ятдесят вісім, помножити на дев'ятсот, помножити на сімнадцять, помножити на сімнадцять, помножити на сімнадцять, помножити на сімнадцять, помножити на сімнадцять, помножити на "х"(ікс), помножити на "у"(ігрик), помножити на "а", помножити на "б", помножити на "б". Зауважимо, що фраза "помножити на сімнадцять" повторюється п'ять разів, отже, число сімнадцять приймає вигляд сімнадцять у п'ятому степені. А фраза з числом, яке набуває вигляду невідомої змінної "б" повторюється два рази, отже, число подане у вигляді невідомої змінної "б" читається як бе у другому степені.

Виконати операції множення і піднесення до степеня одночленів. Спростіть вирази у своїх зошитах. Виконайте множення одночленів в прикладах 1-7. 

1) 14аб² ۰ ¾ ۰ а² ۰ (⅔)² ۰ б³

2) х³с³б² ۰ 2с²х³z ۰ (⅝)² ۰ б³х²z

3) (-0,5)³ ۰ 4у² ۰ (-2у²)³

4) (-1)²а³z³ ۰ (-0,3)³аz²

Пояснення. Знайдемо добуток двох одночленів в четвертому прикладі. Спочатку піднесемо число "мінус один" до другого степеня і отримаємо число "плюс один". Тепер число другого виразу "мінус нуль цілих, три десятих" піднесемо до третього степеня і отримаємо:


Тепер перемножимо число один на число мінус нуль цілих, двадцять сім десятитисячних і перемножимо усі числа, які подано у вигляді невідомих змінних. Згадуємо властивості степеня з натуральним показником. 
Відповідь: мінус нуль цілих, двадцять сім десятитисячних помножити на "а" в четвертому степені помножити на зет в п'ятому степені.

5) (-⅖ а б²у³)² ۰ (-15) ۰ (2уа²)²
6) ((2⅙ х² )²)²
7) (-1⅞ в³z²)³ ۰ (в³z³)²
Сподіваюся, що користуючись властивостями степеня з натуральним показником, тобі вдасться обчислити добуток одночленів!

Домашнє завдання.
Прочитайте параграф №7.
Виконайте вправу на сторінці 52 № 281.
Пришліть роботу на електронну адресу вчителя dymytrow@ukr.net
До зустрічі!


Немає коментарів:

Дописати коментар